Biedronki - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

Biedronki

Tydzień bezpieczeństwa

W dniach od 24.02.20 - 26.02.20 w naszym Przedszkolu został zorganizowany Tydzień bezpieczeństwa pod  hasłem  „Bezpieczne dziecko na drodze i w domu”. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia  był wzrost świadomości  dotyczącej bezpieczeństwa oraz ochrona przed zagrożeniami. Nasze działania miały na celu zgłębić wiedzę  dzieci o bezpieczeństwie i zdrowiu, a także nauczyć  umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.  Aby zwiększyć wzrost zainteresowania  naszych przedszkolaków tym tematem zostały zorganizowane specjalne zajęcia edukacyjne z udziałem  zaproszonych gości.  Zgodnie z zaplanowanym dniem dzieci  zapoznawały się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas różnych życiowych sytuacji.
Poniedziałek 24.02.20 – spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
Wtorek 25.02.20 – spotkanie z  Przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie
Środa 26.02.20 – spotkanie z Ratownikiem medycznym
Czwartek 27.02.20 – spotkanie z przedstawicielami Staży Miejskiej w Gnieźnie
Podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa.
W piątek dzieci mogły powtórzyć i wykorzystać zdobytą wiedzę w swoich grupach podczas zajęć plastycznych. Wystawa powstałych prac jest zwieńczeniem tego przedsięwzięcia. Wystawę prac można obejrzeć na szatni grup Krasnoludki i Jagódki.

Wycieczka do krainy Świętego Mikołaja
W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia...
Święto Dyni
PAMIĘTAMY
W tym szczególnym czasie dzieci z grupy Biedronki uczciły pamięć harcerzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
Jesienny spacerek Biedronek 28.10
15.10.2019 wyjście na Pocztę
18.10.2019r. Warsztaty florystyczne prowadzone przez firmę ,,Greener"
Dnia 18.09.2019r. do grupy Biedronek przybył Pan policjant by przybliżyć dzieciom temat ,,Bezpieczeństwa na drodze". Grupie towarzyszyły również Słoneczka, które zostały zaproszone przez Biedronki. Pogawędka trwała godzinę. Dzieci były zafascynowane gościem. Uważnie słuchały i aktywnie brały udział w zajęciach. Nie zabrakło w pokazie ciekawych przedmiotów, które Pan policjant miał przy sobie jak lizak, kamizelka odblaskowa, światło policyjne ręczne. Akcja ,,Bezpieczny przedszkolak" była akcja, która nauczyła, pokazała dzieciom jak ważne jest zachowanie się podczas spacerów, wyjść, wycieczek itp.