Biedronki - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

Biedronki

Tydzień bezpieczeństwa

W dniach od 24.02.20 - 26.02.20 w naszym Przedszkolu został zorganizowany Tydzień bezpieczeństwa pod  hasłem  „Bezpieczne dziecko na drodze i w domu”. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia  był wzrost świadomości  dotyczącej bezpieczeństwa oraz ochrona przed zagrożeniami. Nasze działania miały na celu zgłębić wiedzę  dzieci o bezpieczeństwie i zdrowiu, a także nauczyć  umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.  Aby zwiększyć wzrost zainteresowania  naszych przedszkolaków tym tematem zostały zorganizowane specjalne zajęcia edukacyjne z udziałem  zaproszonych gości.  Zgodnie z zaplanowanym dniem dzieci  zapoznawały się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas różnych życiowych sytuacji.
Poniedziałek 24.02.20 – spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
Wtorek 25.02.20 – spotkanie z  Przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie
Środa 26.02.20 – spotkanie z Ratownikiem medycznym
Czwartek 27.02.20 – spotkanie z przedstawicielami Staży Miejskiej w Gnieźnie
Podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa.
W piątek dzieci mogły powtórzyć i wykorzystać zdobytą wiedzę w swoich grupach podczas zajęć plastycznych. Wystawa powstałych prac jest zwieńczeniem tego przedsięwzięcia. Wystawę prac można obejrzeć na szatni grup Krasnoludki i Jagódki.