Janek Wędrowniczek Gniezno

BIEDRONKI

Wigilia

Jasełka

Biedronki pieką pierniki.

Wyróżnienie dla Antosi z grupy Biedronki za udział w V Przedszkolnym Przeglądzie Jasełek pod hasłem ,,Śpiewam i gram Jezuskowi “.
Konkurs organizowany przez Przedszkole nr 8 w Gnieźnie.

W gr. Biedronek odbyły się zajęcia z Sensoplastyki.
Zajęcia te stanowią warsztat twórczego myślenia dziecka poprzez stymulowanie jego zmysłów, a tym samym rozwój dziecięcej kreatywności przy wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną przyjemność.

Wycieczka do fabryki bombek. Dzieci z grupy Biedronki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Gnieźnie.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych a także udział w warsztatach plastycznych.

Witaj Święty Mikołaju.

Ubieramy choinkę.

Andrzejki

Wycieczka do BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej Spotkanie czytelnicze połączone z eksperymentami. Doskonałą czytelniczą pomocą w poznawaniu kosmosu, jak i samego Stanisława Lema okazała się książka „Lem i zagadki kosmosu” Marcina Barana. Fantastycznym opowieściom, towarzyszyły kosmiczne eksperymenty. Dzięki sieciowaniu polimerów przedszkolaki stworzyły masę galaktyczną, która posłużyła za materiał do kreatywnej zabawy. Kolejny eksperyment: ”Galaktyka w Słoiku” podczas, którego dzieci zaobserwowały ruchy ciał niebieskich w kosmosie. A na zakończenie doszło do wybuchów gazów w galaktyce.

Dzień dyni.

Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Zabawy badawcze. Doświadczenie: wytwarzamy gaz.

Jesienne zabawy w parku.

Nasze zimowe zaprawy.

Zabawy badawcze.
Poznajemy właściwości wiatru.

Dzień Chłopca
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Naszych Super Chłopaków!!!

Spotkanie z panią bibliotekarką.
W ramach współpracy z środowiskiem lokalnym zaprosiliśmy do przedszkola panią bibliotekarkę, która przeczytała dzieciom bajki.

Nauka bezpiecznego przejścia przez ulicę

Wiatrak matematyczny – matematyka poprzez zabawę

Dzień Przedszkolaka

Font Resize
Powrót do góry
Skip to content