Janek Wędrowniczek Gniezno

WYDARZENIA

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU 
W środę 13.04.2022r. w naszym Przedszkolu pojawił się Wielkanocny Zajączek z Kurczątkiem.
Dodatkową atrakcją było szukanie prezentów w ogrodzie przedszkolnym .
Ten dzień dzieciom pozostanie na długo w pamięci.
Zobaczcie sami!

Światowy Dzień Wody.
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Przedszkolaki dowiedziały się jak woda krąży w przyrodzie, dla czego bez wody nie ma życia oraz poznały sposoby oszczędzania wody.

Dzień Kolorowej Skarpety – znak solidarności z dziećmi chorymi na Zespół Downa

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszym przedszkolu. Loteria fantowa na rzecz WOŚP trwała od 13-14 stycznia 2022r. Wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem do przedszkolnej puszki WOŚP udało się zebrać 1080,10 zł !!!! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom oraz wszystkim darczyńcom za ogromne, hojne serca ❤!!!

Projekt edukacyjny ,,Zdrowo rosnę”
W dniach od 10.01.2022r -13.01.2022r realizowany był w naszym przedszkolu projekt edukacyjny ,, Zdrowo rosnę”, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna w ramach, którego odbył się cykl spotkań i zajęć poświęconych zdrowiu. W ostatnim dniu trwania projektu grupy: 3-4- latki: wykonały grupowy plakat przedstawiającego piramidę zdrowego stylu życia, grupy 5-6-latków: uczestniczyły w konkursie między grupowym pt. „Co wiem o zdrowiu” przygotowany przez autorki projektu, który był sprawdzaniem zdobytych wiadomości i umiejętności. Każde dziecko otrzymało upominki promujące zdrowy tryb życia. Z dofinansowania otrzymanego przez Prezydenta Miasta Gniezna zostały zakupione dla przedszkolaków piłki, w celu zachęcenia najmłodszych do aktywności ruchowej.

Nasze przedszkole brało udział w akcji Świąteczna Kartka dla Seniora organizowanej przez Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie , każda grupa przedszkolna wykonała kartkę świąteczną, która została wysłana do samotnych osób starszych w naszym kraju.

Święto Niepodległości
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji #białoczerwoneGniezno.

WARSZTATY MUZYCZNE – Metodą Aktywnego Słuchania Muzyki Batii Strauss.
W dniu 26.10.2021r odbyły się warsztaty muzyczne dla dzieci i ich rodziców. Śmiech, uśmiech, dobra zabawa towarzyszyła nam podczas całych zajęć.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

SZKOŁA PAMIĘTA

Podobnie jak w ubiegłym roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji “Szkoła Pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych , którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

5.10 w grupie Jagódki i Biedronki mieliśmy przyjemność gościć eksperta z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Dzieci utrwaliły sobie zasady segregacji odpadów oraz dostały praktyczne upominki. Teraz każdy wie, że jak głosi tytuł zajęcia, ” Nie jest człowiekiem dzikim, segreguje nie tylko plastiki”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – ,,Bezpiecznie I zdrowo spaceruję”. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w akcję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu; nauczycielki przedszkola zorganizowały zajęcia edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, pod hasłem: Myślę więc nie śmiecę 17 września dzieci z grup: Biedronki, Wiewiórki, Słoneczka oraz Muchomorki sprzątały Park Miejski.

Powrót do góry
Skip to content