Grupa wsparcia - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością „Wyjątkowe Rodzicielstwo”

Rodzicielstwo dla rodziców dzieci niepełnosprawnych stanowi szczególne wyzwanie. Dlatego zapraszamy Was, drodzy Rodzice, na spotkania organizowane w naszym przedszkolu. Głównym celem naszej grupy jest dostarczenie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy  w radzeniu sobie z sytuacją wspólną dla wszystkich uczestników. Grupę tworzą rodzice, wnosząc swoje osobiste zasoby i gotowość do uczestniczenia w spotkaniach.                                                                                               Grupa jest miejscem, w którym można spędzić czas w towarzystwie przyjaznych ludzi, odreagować stresy i napięcia dnia codziennego, odpocząć, nabrać nowej energii. Pragniemy stworzyć przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. Możecie tutaj, drodzy Rodzice, porozmawiać z innymi rodzicami oraz przekonać się, że wasze problemy są podobne. Możecie także podzielić się swoimi przeżyciami, troskami, trudnościami  i omówić je w gronie życzliwych osób. Grupa wsparcia pozwala zmniejszyć wątpliwości  i niepokoje, łatwiej zaakceptować sytuację życiową, podtrzymuje nadzieję, podnosi na duchu. Niektórzy rodzice mają potrzebę otwartego opowiadania swojej historii i zaangażowania  w działalność grupy. Inni czerpią z siłę z przynależności do grupy, towarzystwa innych osób i uczą się przez obserwację. Wszystkich łączy chęć integracji z innymi rodzicami i wzajemnej pomocy. Naszym priorytetem jest stworzenie miłej atmosfery opartej na zaufaniu i dyskrecji.

Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach grupy prosimy o kontakt z nauczycielką naszego przedszkola p. Beatą Maćkowiak osobiście lub pod nr tel. 61 426 17 93.
Grupa wsparcia
Spotkanie grupy wsparcia odbyło się 26 stycznia,
podczas którego odbyły się zajecia dogoterapii.
Dzieciom warsztaty sprawiły wielką radość
i chętnie podejmowały proponowane zabawy z udziałem psa.