Krasnoludki - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

Krasnoludki

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dnia 22 stycznia odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goscie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artysci recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Na zakończenie wystepu dzieci obdarowały swoich „dziadków” prezentami. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców  słodki poczęstunek.Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Dzięki zaproszeniu grupy Jagodek, Krasnale mogły wspólnie uczestniczyć w spotkaniu z Panami Policjantami. Przybyli  goście przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze, konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę A takze utrwalili znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentowali panowie policjanci, pałkę policyjną,  przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową.
ANDRZEJKI
Krasnoludki w dniu 29.11.19r. przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
Pasowanie na przedszkolaka
19 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu w grupie Krasnoludków  odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci po raz pierwszy miały okazję wystąpić przed publicznością recytując wierszyki i uczestnicząc w zabawie ruchowej z piosenką. Po emocjach związanych z występami maluszki z przejęciem złożyły przysięgę, po której  pani dyrektor poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem, dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaków. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom pamiątkowych medali, dyplomów oraz kolorowych książeczek . Dla nowych przedszkolaków był to dzień wyjątkowy, pełen wrażeń.
Świętujemy Dzień Niepodległości
W czwartek 31 pażdziernika obchodziliśmy Dzień Dyni. Nasze Krasnale były ubrane na pomarańczowo lub miały akcent w kolorze pomaranczowym. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami, dzieci także wykonały ciekawą pracę plastyczną.
Jesienne spacery
Podczas jesiennych spacerów po parku przedszkolaki podzielają piękno jesiennej przyrody.
Jeżyki z masy solnej
Dzieci bardzo lubią manipulować materiałem plastycznym dostarcza im to wiele radości. Podczas zajęć plastycznych
wykonały piękne jeże z masy solnej i  łusek  słonecznika. Ulepienie z masy solnej własnego jeżyka było dla dzieci niewątpliwie ciekawym zadaniem.
Salatka owocowa
Krasnoludki  w październiku   poznaly zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się, że witaminy znajdują się w warzywach i owocach.  Przyniosły do przedszkola owoce m.in. mandarynki, pomarańcza, jabłka, śliwki gruszki, winogrono i ananasa przygotowały z nich pyszną i zdrową  sałatkę owocową.
Pierwszy spacer.
Dzień, w ktorym Krasnale po raz pierwszy wyruszyły na spacer, okazał się wyjątkowy. Dzieci w  pospiechu ubierały buty i kurtki, aby opuścić mury przedszkola. Dumie wyruszyły na krótki  spacer. Wprawdzie w sprawnym poruszaniu pomagał nam nasz „przyjaciel” wąż, ale trzeba przyznać, iż maluszki sobie doskonale radziły i z uśmiechem na twarzy spacerowały.
Dzień  Chłopca
Dnia 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z okazji   dziewczynki  złożyły chłopcom najwspanialsze życzenia oraz wręczyły drobne upominki.Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Nie zabrakło tańców, śpiewów i zabaw z kolorową chustą.
20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w grupie Krasnali zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci  także  nie zabrakło pysznego poczęstunku.  Był to dzień pełen  uśmiechu i radości!