Wiewiórki - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

Wiewiórki

WIEWIÓRKI
Drogie Wiewiórki

Witamy Was serdecznie. W tym tygodniu, gdybyśmy byli w przedszkolu na pewno wiele czasu spędzalibyśmy na świeżym powietrzu szukając oznak wiosny i pierwszych kwiatów... pamiętacie znalezione przez nas podczas spaceru po parku przebiśniegi? Teraz możemy jeszcze poszukać krokusy, pierwiosnki czy przylaszczki. Zachęcamy do spacerów, może uda Wam się znaleźć jeszcze inne kolorowe kwiatki.
Oto nasz wierszyk na ten tydzień, może nauczycie się go na pamięć ?

Za co lubimy wiosnę?
Za przylaszczkę, za pierwiosnek.
Za sasankę w futerku, za żaby kumkające.
Za kukanie kukułki, za kaczeńce na łące.

Pozdrawiamy Was serdecznie

Panie nauczycielki grupy
Serdecznie  pozdrawiamy dzieci wraz z rodzicami z grupy " Wiewiórki"

Zachęcamy nasze przedszkolaki, aby utrwalały poznaną piosenkę pt. "Maszeruje wiosna", którą z łatwością znajdziemy na YouTube. A może znajdziemy czas na wykonanie wydzieranki "Przebiśnieg"? Proponujemy dzieciom zbierać wszystkie wykonane w domu prace i po powrocie do przedszkola zrobimy w grupie ich wielki przegląd, Każdy będzie mógł wystawić swoje dzieła i o nich opowiedzieć.

Pozdrawiamy

nauczycielki grupy
Przygotowania do świąt
17.12.2019 Spotkanie Studentów UAM w Poznaniu
Zajęcia sportowe - bawimy się poprzez ruch i uczymy zdrowej rywalizacji
Zdrowa, pachnąca i smaczna sałatka owocowa wykonana przez dzieci.
Podczas wycieczki do sklepu oglądaliśmy oraz poznawaliśmy nazwy różnych warzyw i owoców. Zrobiliśmy zakupy, aby po powrocie do przedszkola samodzielnie przygotować sałatkę owocową.
Uczymy się liczyć na konkretnych przedmiotach, tym razem na liściach.
Serdeczne życzenia dla chłopców z okazji ich święta oraz upominki i słodki poczęstunek.