Wydarzenia - Przedszkole Nr 10 "Janek Wędrowniczek" w Gnieźnie

4 grudnia dzieci z naszego przedszkola odwiedzili pomocnicy
Św. Mikołaja, którzy opowiedzieli o swoim spotkaniu z nim w bajecznej zimowej krainie.
Przekazali dzieciom mikołajkowe zadania oraz upominki.
Nie zabrakło wspólnych zabaw, zagadek oraz  tańców.

Dnia 25.11.2020r. obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.
W tym roku szkolnym, ze względu na obecną sytuację epidemiczną dzień ten wyglądał nieco inaczej niż w latach poprzednich.
Każda grupa oddzielnie celebrowała to święto.
Dzieci poznały historię pluszowego misia, zwyczaje i ciekawostki dotyczące różnych niedźwiedzi, śpiewały ulubioną piosenkę wszystkich dzieci „Pluszowy miś”.
Każda grupa miała za zadanie wykonanie sylwety misia dowolną techniką plastyczną, czego efektem są przepiękne wystawy w szatniach przedszkolnych.
Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowy dyplom, a uwieńczeniem tego dnia była słodka przekąska – Misie Lubiesie.
W ramach akcji "Szkoła pamięta"
przedszkolaki ze swoimi opiekunami
odwiedziły miejsca pamięci i zapaliły znicze.
Upamiętniły w ten sposób ważne rocznice
i postaci historyczne.

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
    W miesiącu październiku wszystkie grupy z naszego przedszkola brały udział w Międzynarodowym projekcie pt. ,,Królowa Pyra i godejcie po Naszymu" we współpracy z Klubem Nauczycieli Polskich i Polonijnych.
     W trakcie tygodnia z ,,Królową Pyrą” przedszkolaki brały udział w różnorodnych zajęciach i zabawach, w których królowała ,,Nasza Pyra’’.
Dzieci:
Zapoznały się z różnymi potrawami z ziemniaka.
Dnia 12 października na talerzach wszystkich przedszkolaków na obiadek królowały placki ziemniaczane.
Zapoznały się z historią ziemniaka oraz z jego wartościami odżywczymi.
Wykonały  kukiełki z ziemniaków.
Brały udział w zabawach w krochmalu, a nawet uczestniczyły w krochmaleniu serwetki.
Wykonały jeże z ziemniaka.
Metodą stemplowanie ozdabiały ziemniaka olbrzyma (w parach).
Uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych : rzut pyrą do kosza, slalom z  pyrą na łyżce, wykopki: zbieranie ziemniaków na czas.