ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024
Dzieci z dzieci z Przedszkola nr 10 w Gnieźnie obchodziły Światowy Dzień Wody pod hasłem ,,Woda dla pokoju’’. Tego dnia zajęcia edukacyjne połączone były ze świetną , atrakcyjną zabawą. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się , że do produkcji wielu rzeczy wykorzystywana jest woda , a ograniczając konsumpcję , można oszczędzić wodę . To święto miało uświadomić dzieciom realne zużycie wody w codziennym życiu. Przedszkolaki poznały różne sposoby wykorzystywania wody i dowiedziały się , w jaki sposób podczas codziennych czynności oszczędzać wodę. Dzieci już wiedzą , że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać oraz jej nie marnować.

Dzień autyzmu

Jasełka

Dnia 20.11.23 r w naszym przedszkolu odbyły się „Jesienne warsztaty plastyczne” .
Dzieci wraz z rodzicami miały okazję przygotować jesienne kompozycje tj. świecznik, skrzat, stroik.
Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie podczas wspólnie wykonywanych prac. Bardzo dziękujemy Wszystkim za udział.

Udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ” Szkoła pamięta”.

Dzień Ziemniaka

EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI.

W dniach 16-22 września 2023r. Przedszkole nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Gnieźnie po raz kolejny włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023 pod hasłem ,,Oszczędzaj energię’’ . W jego trakcie dzieci brały aktywny udział w różnorodnych przedsięwzięciach takich jak: piesze spacery , korzystanie z rowerów i pogadanka z p.Mirką ,przeprowadzenie zajęć dydaktycznych na temat związany z oszczędzaniem energii . Niektóre dzieci wspólnie z rodzicami podjęły działania na rzecz poprawy klimatu jadąc do przedszkola korzystały z transportu zbiorowego i rowerów. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości było wykonanie plakatu

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA.

Dnia 12.09.23r. Przedszkole nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Gnieźnie po raz kolejny przystąpiło do Akcji Sprzątania Świata wrzesień 2023.Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi’’. Nasze przedszkolaki pełne zapału i siły , zaopatrzone w rękawice ochronne i worki włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały teren wokół przedszkola. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków . Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas porządkowania naszej planety zaowocuje w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.