Bobas i laptop - zdjęcie

Wpływ mediów na rozwój dziecka

Telewizja obecna jest w niemalże każdym domu. Oglądają ją zarówno starsi, jak i najmłodsi. W wielu domach telewizor pozostaje włączony, nawet gdy nikt nie patrzy w jego stronę. Często wykorzystuje się go również do zajmowania uwagi małego dziecka, tak, aby Rodzice zyskali chwilę dla siebie. Nie jest to jednak rozwiązanie korzystne dla malucha. Czy telewizja…

Telewizja obecna jest w niemalże każdym domu. Oglądają ją zarówno starsi, jak i najmłodsi. W wielu domach telewizor pozostaje włączony, nawet gdy nikt nie patrzy w jego stronę. Często wykorzystuje się go również do zajmowania uwagi małego dziecka, tak, aby Rodzice zyskali chwilę dla siebie. Nie jest to jednak rozwiązanie korzystne dla malucha.
Czy telewizja może negatywnie wpływać na rozwój dziecka? Jak temu zaradzić? 
Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej.